Magyar Fotográfiai Múzeum
2024. december 20. - 2025. január 6. között a múzeum zárva tart.
2025. Január 7-től a szokásos rend szerint tartunk nyitva.
Cím:
Kecskemét, Katona József tér 12.
6001 Kecskemét, Pf.: 446
Igazgató: Baki Péter PhD
Telefon: +36-20/263-26-32
E-mail: fotomuzeum [at] fotomuzeum [dot] hu
Látogatható:
Kedd – Szombat, 12-17 óráig,
kivéve munkaszüneti és ünnepnapokon.
Jegyárak:
A Magyar Fotográfiai Múzeum ingyenesen látogatható
A kutatószolgálat előzetes bejelentkezés alapján vehető igénybe szerdánként 10:30 és 16:00 óra között. Kérjük, a kutatási kérelmét és koncepciót két héttel a tervezett időpont előtt írásban jelezze a fotomuzeum__kukac__fotomuzeum__pont__hu e-mail címen.
Átmeneti változás a kutatószolgálatban:
A múzeum gyűjteménye részlegesen kutatható a megváltozott raktározási lehetőségeink miatt.
Köszönjük megértésüket!
Magyar Fotográfiai Alapítvány
Adószám: 19654803-1-03
Első Kecskeméti Fotószalon
2010. szeptember 08.
Rákász Judit
Petőfi Népe
www.baon.hu
FOTÓMÚZEUM | Harmincnyolc alkotó munkáiból látható tárlat a Magyar Fotográfiai Múzeumban. A kiállítók között vannak profik és amatőrök, fiatalok és idősek, Magyarországon és külföldön élők. Egyetlen dolog köti össze őket: Kecskemét.
Első alkalommal, de nem előzmények nélkül jött létre a Kecskeméti Fotószalon kiállítása – olvasható a tárlat ismertetőjében. Közel egy évtizede volt már próbálkozás arra, hogy a városban élő, vagy ide kötődő fotósok együtt, egy térben állítsák ki képeiket, de ennek a bemutatkozásnak nem lett folytatása. A szeptember 19-éig látható kiállítás ötletgazdája Király László György fotóművész, a fotómúzeum kuratóriumának elnöke. Az alkotók megkeresésében, illetve a képek kiválasztásában segítségére volt Ujvári Sándor fotóriporter, a kiállítás másik kurátora és Baki Péter, a múzeum igazgatója.
– Fél év alatt gyűlt össze a kiállítás anyaga – meséli Ujvári Sándor. – Nem feltétlenül személyeket kerestünk. Előfordult, hogy egy fotó után indultunk el, és kerestük fel alkotóját. Van, akivel a mai napig nem találkoztunk személyesen, mert a távolság vagy a munkája – vagy mindkettő – miatt a megnyitón sem lehetett ott.
A kiállítótérben ismert és kevésbé ismert fotósok képei sorakoznak egymás mellett. Zana Krisztián Londonból küldte el Ways to Paradise című képét. A kecskeméti születésű fiatalember egy ideig a fotómúzeumban is dolgozott, majd az iparművészeti egyetem hallgatójaként az Egyesült Államokban és Angliában folytatta tanulmányait ösztöndíjasként. Két éve kezdett magazinoknak fotózni, képei számos csoportos kiállításon vesznek részt. Jelenleg a What else című magazin kreatív igazgatója.
A kiállításon látható Somodi Ferenc Mobil című képe is, amellyel a 35 éves fotós 2008-ban az Év természetfotósa pályázat kategóriadíját nyerte el. S akit tavaly a Magyar Sajtófotó Pályázaton a legjobb vidéken dolgozó fotóriporternek választottak.
Színházi fotográfiával van jelen Walter Péter, a Petőfi Népe egykori kiváló fotóriportere. Ezúttal az Egy őrült naplója című képét láthatjuk, a darabot Sirkó László főszereplésével mutatta be a kecskeméti színház. És még valaki a családból: ifj. Walter Péter, aki operatőri munkája mellett fotózik. A tárlaton eredeti látásmódjáról árulkodó What’s up című képével szerepel.
Banczik Róbert, a Petőfi Népe fotóriportere ezúttal sportfotót mutat be, csak úgy, mint Bús Csaba, a Kecskeméti Lapok fotósa.
Sokrétű kiállítási anyag gyűlt össze. Vannak harsány képek, amelyek szinte kiáltanak a látogató után, és néhány pillanat elég, hogy bejussanak az ember agyába, ahol napokig motoszkálnak. Öveges László vagy Csomor László nevét említhetnénk példaként. És akadnak, amelyek szinte belesimulnak a környezetbe, ám ha a látogató szán rájuk időt, akkor hihetetlen finomságokat fedezhet fel bennük. Ezek közé tartozik Acsai Miklós Critical Mass című képe, amelyet Panoráma fényképezőgéppel készített, s miután a gép 6-8 felvételt egymásra exponált, olyan critical mass jött létre, amelyre valószínűleg nem gondolt a kép készítésekor. És említhetnék még Szabó Maya finom életjeleit, vagy Molnár Antal Dénes képeit, amelyekben több éves munka van, s amelyek mellett szintén nem érdemes elmenni.
A kiállítás anyagáról igényes, szép katalógus készült. A sorozat első darabja. A szervezők ugyanis nem véletlenül adták a kiállításnak az Első Kecskeméti Fotószalon nevet. 2-3 évente újra szeretnék megkeresni azokat a fotósokat, akiknek munkája a kecskeméti fotográfusok csoportos kiállításába kívánkozik.
Az első szalon magasra tette a mércét.
Acsai Miklós ¨ Bahget Iskander ¨ Banczik Róbert ¨ Berta László ¨ Bosnyák János ¨ Burits Pál ¨ Bús Csaba ¨ Dr. Csomor László ¨ Dakó András ¨ Dobák Zita ¨ Farkas Antal Jama ¨ Fehér Kálmán ¨ Fehér Vera ¨ Gaál Béla ¨ Juhász Orsolya ¨ Király László György ¨ Kiss András ¨ Kissné Balla Erzsébet ¨ Kiss Zsolt ¨ Kis Zoltán ¨ Kovács László ¨ Kovács Mihály ¨ Kovács Tamás ¨ Lakó Péter ¨ Margelatu Iulian ¨ Molnár Antal Dénes ¨ Nagy Krisztián ¨ Öveges László ¨ Péteri Zsolt ¨ Somodi Ferenc ¨ Szabó Maya ¨ Tóth Balázs Zoltán ¨ Tóth István ¨ Ujvári Sándor ¨ Walter Péter ¨ ifj. Walter Péter ¨ Zana Krisztián ¨ Zvaló László
Kapcsolódó anyag : 1283941928_PN_01.jpg