Magyar Fotográfiai Múzeum
Cím:
Kecskemét, Katona József tér 12.
6001 Kecskemét, Pf.: 446
Igazgató: Baki Péter PhD
Telefon: +36-20/263-26-32
E-mail: fotomuzeum [at] fotomuzeum [dot] hu
Látogatható:
Kedd – Szombat, 12-17 óráig,
kivéve munkaszüneti és ünnepnapokon.
Jegyárak:
A Magyar Fotográfiai Múzeum ingyenesen látogatható
A kutatószolgálat előzetes bejelentkezés alapján vehető igénybe szerdánként 10:30 és 16:00 óra között. Kérjük, a kutatási kérelmét és koncepciót két héttel a tervezett időpont előtt írásban jelezze a fotomuzeum__kukac__fotomuzeum__pont__hu e-mail címen.
Átmeneti változás a kutatószolgálatban:
A múzeum gyűjteménye részlegesen kutatható a megváltozott raktározási lehetőségeink miatt.
Köszönjük megértésüket!
Magyar Fotográfiai Alapítvány
Adószám: 19654803-1-03
A múzeum épülete
A múzeumnak helyet adó épület
Műemlék jellegű épület, mely eredeti formájában a 18. században épült. Valaha a Pest–Szeged postakocsijárat lóváltóállomása volt, a vasút megépítése után vendéglő és a kecskeméti iparosok találkozóhelye „Ét- és Táncterem a Pistához” néven. Csak az 1920-as évek második felében alakították ortodox zsinagógává, mely összesen két évtizedig, 1944-ig volt a hitélet helyszíne. Utána vágóhíd, üzletek, raktárak, majd egyre rosszabb állapotú rom.
1989-ben Bács-Kiskun Megye elöljárósága felajánlotta múzeum céljaira. A Bács-Kiskun megyei Önkormányzat, az Országos Műemlékvédelmi Hivatal, a Kulturális Minisztérium és más támogatók segítségével átépítettük az épületet múzeumi célokra. Boros Pál Ybl-díjas építész tervei szerint az eredeti épületet teljesen lebontottuk, majd eredeti állapotában visszaépítettük, a bővítéseket, új részeket eltérő színezéssel jeleztük. A Budapesti Fényképész Rt. 2 millió és a Magyar Fotóművészek Szövetsége 25 ezer forintos alaptőkéjével 1990 decemberében megalakult a Magyar Fotográfiai Alapítvány, egy évre rá, 1991 novemberében pedig megnyitotta kapuit az alapítvány által fenntartott Magyar Fotográfiai Múzeum. Az épületben jelenleg egy kiállító terem található időszakos kiállítások céljára, egy könyvesbolt, egy állandó kiállítás, melyet a múzeum tárgyaiból, gépeiből rendeztünk látványraktár formájában, továbbá könyvtár, kutatótér, valamint raktárak és kisegítő helyiségek.