Magyar Fotográfiai Múzeum
Cím:
Kecskemét, Katona József tér 12.
6001 Kecskemét, Pf.: 446
Igazgató: Baki Péter PhD
Telefon: +36-20/263-26-32
E-mail: fotomuzeum [at] fotomuzeum [dot] hu
Látogatható:
Kedd – Szombat, 12-17 óráig,
kivéve munkaszüneti és ünnepnapokon.
Jegyárak:
A Magyar Fotográfiai Múzeum ingyenesen látogatható
A kutatószolgálat előzetes bejelentkezés alapján vehető igénybe szerdánként 10:30 és 16:00 óra között. Kérjük, a kutatási kérelmét és koncepciót két héttel a tervezett időpont előtt írásban jelezze a fotomuzeum__kukac__fotomuzeum__pont__hu e-mail címen.
Átmeneti változás a kutatószolgálatban:
A múzeum gyűjteménye részlegesen kutatható a megváltozott raktározási lehetőségeink miatt.
Köszönjük megértésüket!
Magyar Fotográfiai Alapítvány
Adószám: 19654803-1-03
Alapítvány
A Magyar Fotográfiai Múzeum fenntartója, a Magyar Fotográfiai Alapítvány
1991-ben a FŐFOTÓ tárgyalójában elhatároztatott, hogy a fényképész szakma megjelent képviselői létrehozzák a majdani fotómúzeum anyagi, szervezeti hátterét biztosító Magyar Fotográfiai Alapítványt. A Budapesti Fényképész Szövetkezet (ma Budapesti Fényképész Rt.) 2 millió, a Magyar Fotóművészek Szövetsége 25.000 forinttal alapította meg, de az alapítványhoz később több fotós cég (Fuji Magyarország, REANAL, FORTE, FŐFOTÓ), valamint a Művelődési Minisztérium is csatlakozott.
Az alapítvány célja és feladata, - idézve az alapító okiratból - hogy „a Magyar Fotográfiai Múzeumot létrehozza, a múzeumban elhelyezett közgyűjteményt megőrizze, gondozza, gyarapítsa és biztosítsa a működéséhez szükséges anyagi, technikai feltételeket”. Ezzel megteremtődött az egyik előfeltétele annak, hogy az önálló fotómúzeum 1862 óta újra meg újra felbukkanó igénye végre valósággá válhasson.
A másik feltételt az akkor még Bács-Kiskun megyei Tanács biztosította azzal, hogy a város központjában több mint negyven éve romosan álló volt ortodox zsinagóga-épületet (műemlékvédelmi, minisztérumi közreműködéssel) múzeumi célra átépítette. Ezzel vált lehetővé, hogy a Magyar Fotóművészek Szövetsége 1957 óta múzeumalapítási szándékkal gyűjtött Fotótörténeti Gyűjteményének 73.000 tétele végre méltó elhelyezést nyerhessen, s tovább bővülve, a korábbinál magasabb színvonalon, valóban múzeumként végezhesse munkáját.
Az új, országos gyűjtőkörű szakmúzeum, az ország egyetlen, kizárólag fotográfiák őrzésével, gyűjtésével, kiállításával foglalkozó intézménye azóta is. Mindezen munkája anyagi fedezetét azonban mindennemű – rendszeres - állami, önkormányzati költségvetési támogatás nélkül, kizárólag az alapítvány tőkekamataiból, saját bevételeiből, a programpályázatokon elnyerhető összegekből, és az alapítványt évről-évre segítő intézmények és magánszemélyek támogatásával teremti meg.
2011 nyarán a Magyar Fotográfiai Alapítvány létrehozói úgy döntöttek, hogy megváltoztatják a kuratórium összetételét, mely során öt főre csökkent a tagok száma, illetve új tagok vállalták az alapítvány működtetésében végzett munkát. A két – Arató András és dr. Király László György – már régebben is kurátorként működő tagon kívül dr. Borókai Gábor, dr. Vági Márton és Szamódy Zsolt dolgoznak a továbbiakban a Magyar Fotográfiai Múzeum és tágabb értelemben a magyar fotográfia megismertetéséért és elismertetéséért.
2014-ben a Magyar Fotóművészek Szövetségének elnöksége, egyetértésben a Budapesti Fényképész Zrt. elnökével az alapítvány alapítói jogait átadta az OTP Bankcsoport három szervezetének (OTP Bank Nyrt., OTP Ingatlan Zrt., OTP Lakástakarék Zrt.), mely döntést a Fővárosi Törvényszék 2016-ban jóváhagyta.
Dr. Király László György 2020-ban bekövetkezett halála után az alapítvány elnöke dr. Vági Márton.
Adószám: 19654803-2-03
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2022Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2021
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2020
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2019
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2018
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2017
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2016
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2015
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2014
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2013
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2012
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2011
Kapcsolódó anyag : Egyszerűsített éves beszámoló 2010
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2009
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2008
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2007
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2006
Kapcsolódó anyag : Közhasznúsági jelentés 2005