Magyar Fotográfiai Múzeum
Cím:
Kecskemét, Katona József tér 12.
6001 Kecskemét, Pf.: 446
Igazgató: Baki Péter PhD
Telefon: +36-20/263-26-32
E-mail: fotomuzeum [at] fotomuzeum [dot] hu
Látogatható:
Kedd – Szombat, 12-17 óráig,
kivéve munkaszüneti és ünnepnapokon.
Jegyárak:
A Magyar Fotográfiai Múzeum ingyenesen látogatható
A kutatószolgálat előzetes bejelentkezés alapján vehető igénybe szerdánként 10:30 és 16:00 óra között. Kérjük, a kutatási kérelmét és koncepciót két héttel a tervezett időpont előtt írásban jelezze a fotomuzeum__kukac__fotomuzeum__pont__hu e-mail címen.
Átmeneti változás a kutatószolgálatban:
A múzeum gyűjteménye részlegesen kutatható a megváltozott raktározási lehetőségeink miatt.
Köszönjük megértésüket!
Magyar Fotográfiai Alapítvány
Adószám: 19654803-1-03
Harmadik Kecskeméti Fotószalon
2016. augusztus 17. - 2016. szeptember 11.
Nálunk
Harmadik Kecskeméti Fotószalon kiállítói:
A. Fehér Vera, Acsai Miklós, Bahget Iskander, Berta László, Bosnyák János, Burits Pál, Fehér Kálmán, Gyarmati József, Juhász Orsolya, Király László György, Kirják József, Kobza Miklós, Kovács László, Kovács László, Kovács Mihály, Krizsik András, Lucza Bernadett, Margelatu Iulian, Molnár Péter, Nagy Krisztián, Ócsai Lajos, Öveges László, Pál Nagy Balázs, Somodi Ferenc, Szabó Maya, Szemenyei Bianka, Temesvári Péter, Tormási Ákos, Ujvári Sándor, Walter Péter, ifj. Walter Péter, Zana Krisztián, Zvaló László
A kiállítást 2017. augusztus 17-én, szerdán, 17:00-kor Szeberényi Gyula Tamás Kecskemét MJV alpolgármestere nyitja meg.
BEVEZETŐ
Egy, kettő, sok.
A legegyszerűbb számrendszerekben így gondolkodnak, és mi is így látjuk a Kecskeméti Fotószalonok világát. Hat éve még úttörői lelkesedéssel szerveztük az Elsőt, három éve már „tapasztalatokkal” „gazdagon” a Másodikat, most pedig – kicsit a kötelezettségtől is indíttatva – a HARMADIK-at. Pedig voltak dilemmáink. Vajon van-e még rá igény? Van-e érdeklődés? Van-e fogadókészség? És nekünk, nekünk van-e hozzá kedvünk?
A kétségeket azonban felülírta a kötelességtudat. Ahogyan Saint-Exupéry kis hercegénél a róka megszelídítése, úgy nálunk is a kecskeméti fotószalonok megszervezése is felelősséget teremtett. Már nem tudjuk nem csinálni, mert tartozunk saját múltunknak, a kecskeméti fotósok jelenének és – ezzel a katalógussal – a jövő fotótörténészeinek.
Néhány dolgot elhagytunk, másokat megőriztünk. Így például azt, hogy felkértünk néhány, számunkra hiteles embert, hogy válasszanak a képek, kollekciók közül, és írják le a fotók által generált gondolataikat, amelyeket mi a kiállításon és a katalógusban is megjelenítünk. Legutóbb a vizuális kultúrához és Kecskeméthez is valamilyen módon kapcsolódó alkotók írásait kapcsoltuk a bemutatott fotókhoz.. Ezúttal viszont kifejezetten ismert fotóművészeket kértünk fel, akiknek nincs közvetlen kapcsolódásuk a városhoz, a hazai művészeti életben azonban súlya van a szavuknak. Azon kívül, hogy válasszanak egy nekik tetsző képet vagy képsorozatot, és írjanak erről egy rövid gondolatsort, nem adtunk semmi más instrukciót számukra. Így fordulhatott elő, hogy ketten ugyanannak a szerzőnek a fotóról írta. Úgy gondoltuk, hogy nem kérjük meg egyiküket sem, hogy válasszanak másik témát, hisz annak is megvan a maga üzenete, hogy ötből két jeles fotográfus ugyanazt a szerzőt méltatja figyelemre.
Szólnunk kell itt arról, hogy a HARMADIK-on kiállító alkotók között többen vannak, akik számára ez tényleg a harmadik kecskeméti fotószalon, érdekes látni a változást és az állandóságot is a képeiken. Ezúttal is vannak új szerzők, akik most jelentkeztek először, és sajnos vannak olyanok is, akik már sem képeikkel, sem személyükben nem tudnak velünk lenni. Itt emlékezünk meg Farkas Antal Jamáról és Lakó Péterről.
Habár harmadik alkalommal találkoznak a Magyar Fotográfiai Múzeum falán a kecskeméti kortárs fotográfiai képviselőinek alkotásai, ez a kiállítás sem folytatása az előzőnek, hanem egy minden ízében új, egyedi esemény. A szerzőkkel együtt reméljük, tudunk vele örömet okozni a kiállítás látogatóinak és a katalógus olvasóinak.
Király László György és Ujvári Sándor
a kiállítás szervezői és kurátorai
A kiállítás 2016. szeptember 11-ig tekinthető meg.