Magyar Fotográfiai Múzeum
Cím:
Kecskemét, Katona József tér 12.
6001 Kecskemét, Pf.: 446
Igazgató: Baki Péter PhD
Telefon: +36-20/263-26-32
E-mail: fotomuzeum [at] fotomuzeum [dot] hu
Látogatható:
Kedd – Szombat, 12-17 óráig,
kivéve munkaszüneti és ünnepnapokon.
Jegyárak:
A Magyar Fotográfiai Múzeum ingyenesen látogatható
A kutatószolgálat előzetes bejelentkezés alapján vehető igénybe szerdánként 10:30 és 16:00 óra között. Kérjük, a kutatási kérelmét és koncepciót két héttel a tervezett időpont előtt írásban jelezze a fotomuzeum__kukac__fotomuzeum__pont__hu e-mail címen.
Átmeneti változás a kutatószolgálatban:
A múzeum gyűjteménye részlegesen kutatható a megváltozott raktározási lehetőségeink miatt.
Köszönjük megértésüket!
Magyar Fotográfiai Alapítvány
Adószám: 19654803-1-03
Családi történetek - Joe Vitone portréfotográfiái
2019. május 17. - 0000. 00.
Nálunk
A Magyar Fotográfiai Múzeum tisztelettel meghívja Önt és barátait
Joe Vitone: Családi történetek című kiállításának megnyitójára,
2019. május 17, péntek, 17 órára
Köszöntőt mond Baki Péter, a Magyar Fotográfiai Múzeum igazgatója
A kiállítást megnyitja: Füzi László irodalomtörténész, a Forrás folyóirat főszerkesztője
A kiállítás megtekinthető 2019. augusztus 3-ig, vasárnap és hétfő kivételével naponta 12-17 óra között.
Családi történetek – Joe Vitone portréfotográfiái
Az itt kiállított Családi történetek című fényképsorozat 1998 és 2017 között készült. Ez a közel két évtized alatt összeállt, és szisztematikusan készített képanyag Vitone és feleségének közeli, valamint távolabbi rokonságának az életét mutatja be, portréfotográfiákon keresztül. A sorozat nem zárult le, folyamatosan bővül.
A képek a felnőtté válás nehézségeinek, az évek alatt megmaradt vagy tönkrement kapcsolatoknak rajzolják ki a térképét, állítanak emléket. Beszélnek a férfiasság és a nőiesség kérdéseiről, a fiatalság és az időskor rejtett szépségeiről, a lelki és szociális nyomorról, a kábítószerfüggőségről és a gyógyulásról.
A rokonság a magyarul szó szerint Rozsdasávként fordítható, a köznyelvből szociológiai terminussá vált Rust Belt-nek nevezett területen, egészen pontosan az ohiói Akron város környékén él, amely vidék az egykor virágzó amerikai ipar leépülésének egyik elszenvedője. A környéken több nagy gyár, mint például a Goodyear, a Goodrich vagy a Firestone működött. Az egymással párbeszédben álló képeken megfigyelhető húsz év alatt létrejött változások nem csak egy család privát életébe adnak betekintést, hanem az amerikai társadalom elmúlt húsz évének szociológiai változásait is megdöbbentő erővel tárják a közönség elé. A személyes terekben készített bensőséges portrékhoz apró mininovellák társulnak, melyeken keresztül fontos információkkal egészülnek ki ezek a mesteri és beszédes környezeti portré felvételek. Így már nem csak egy, a néző számára idegen arc vagy környezet köszön vissza a képekről, hanem már-már egy új ismerős.
Joe Vitone fotóművészete dokumentarista hagyományokból építkezik. A fényképezést nem csak gyakorlatban űzi: az austini St. Edwards Egyetem professzora, oktatási területe a vizuális kommunikáció. Szenior Fullbright-ösztöndíj nyertesként Costa Ricán is dolgozott és tanított a helyi közösségben. Oktatói és művészeti projektek résztvevője, számos előadást tartott, és egyetemi szemináriumot vezetett Ausztráliában, Kínában, Franciaországban, Olaszországban de Japánban, Malajzián, Tajvanban, és Vietnámban is. 2019-ben egy olaszországi ösztöndíjat megszakítva a Szegedi Tudomány Egyetemen tart szemináriumokat és magyarországi premierként a Magyar Fotográfiai Múzeumban mutatja be a szakmai elismerésnek örvendő sorozatát. Képei megtalálhatóak a Cleveland Művészeti Múzeum, a houstoni Szépművészeti Múzeum, valamint a Smithsonian Intézet Amerikai Történelem Múzeum gyűjteményében is.